Dieta na wakacjach

  -  Blog   -  Dieta na wakacjach

Dieta na wakacjach

W końcu nadchodzi długo wyczekiwany urlop, a Ciebie ogarnia przerażenie 😱 Co z dietą?
Miesiącami walczyłaś o lepszą sylwetkę i obawiasz się, że jeśli odpuścisz na wakacjach to wszystko pójdzie na marne. Wcale tak być nie musi 🙂
Wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad 🙂
🌞 Zachowaj umiar – nakładaj na talerz tyle, ile dasz radę zjeść, a nie wszystko co zobaczysz z zasięgu wzroku. Jutro też jest dzień, więc będziesz mogła spróbować czegoś innego.
🌞 Nie przejadaj się – wszyscy znamy to: “Już nic nie zmieszczę. No może jeszcze kawałek serniczka” 🙂 Jeśli lubisz po obiadku zjeść coś słodkiego, nałóż mniejszą porcję posiłku, aby zrobić miejsce na deser.
Na wczasach all inclusive praktycznie cały dzień masz dostęp do przeróżnych przekąsek. Zanim sięgniesz po kolejną, zastanów się czy faktycznie jesteś głodna czy to tylko zachcianka.
🌞 Pij dużo wody – nawadnianie jest bardzo ważne, a w szczególności kiedy na zewnątrz panuje upał. Woda nie tylko gasi pragnienie, ale również tłumi uczucie głodu, dzięki czemu rzadziej sięgamy po kaloryczne przekąski.
🌞 Wybieraj zdrowsze zamienniki – urlop nie jest po, aby wszystkiego sobie odmawiać, ale warto zachować trochę zdrowego rozsądku. Zamiast kawałka ciasta wybierz owoce, zamiast smażonych potraw – grillowane lub duszone, zamiast drinków – piwo, wino lub świeżo wyciskany sok.
🌞 Jedz warzywa – pamiętaj, aby na Twoim talerzu zawsze znalazły się świeże warzywa zamiast dodatkowej porcji frytek czy kalorycznego deseru. Szczególnie w południowych krajach warzywa smakują zdecydowanie lepiej niż u nas, więc z pewnością zjesz je ze smakiem.
🌞 Bądź aktywna – nie spędzaj całego urlopu na leżeniu i nicnierobieniu. Spaceruj, zwiedzaj, pływaj, tańcz, graj w piłkę, wybieraj schody zamiast windy. Form aktywnego spędzenia wypoczynku jest naprawdę wiele. Dzięki temu bez wyrzutów sumienia będziesz mogła pozwolić sobie na dodatkowe ciacho czy drinka.
🌞 Wróć do zdrowych nawyków po powrocie – nie daj sobie wmówić, że jeśli nie trzymałaś diety na wakacjach to wszystko poszło na marne. 1 czy 2 tygodnie odstępstw nie wpłynie znacząco na wcześniej wypracowane efekty.
Nie wchodź na wagę zaraz po urlopie – szkoda stresu. Te dodatkowe kilogramy to przede wszystkim zatrzymana woda i treści jelitowe, które znikną szybciej niż Ci się wydaje, jeśli wrócisz do zdrowych nawyków.
Pamiętaj – wszystko jest dla ludzi. Wystraczy zachować trochę zdrowego rozsądku 🙂