Top 10 produktów z Lidla – część 1

  -  Blog   -  Top 10 produktów z Lidla – część 1

Top 10 produktów z Lidla – część 1

Wybrałam dla Was zestawienie 10 produktów, na które warto zwrócić uwagę podczas wizyty w Lidlu.
1. Jogurt naturalny Pilos – zawiera jedynie mleko i kultury bakterii jogurtowych, czyli to, co powinien mieć każdy jogurt naturalny. Bez dodatku mleka w proszku. Na dodatek można go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.
2. Jogurt Protein naturalny Pilos – kolejny jogurt z bardzo dobrym składem (jedynie mleko i bakterie fermentacji mlekowej), o dużej zawartości białka – 8,8g/100g i 0% tłuszczu.
3. Ser Ricotta Lovilio – jeden z moich ulubionych serków ze względu na szerokie zastosowanie – zarówno na słodko, jak i na słono. W składzie znajdziemy serwatkę, śmietankę i sól. Jest dobrym źródłem białka i wapnia, a zawartość tłuszczu to jedynie 8%. Cena bardzo przystępna w porównaniu do innych sklepów.
4. Masło orzechowe GO ON! – ma najkrótszy z możliwych składów – 100% orzechów ziemnych. Bez dodatku soli, cukru i oleju palmowego, co niestety często możemy spotkać w innych dostępnych na rynku masłach orzechowych.
5. Kiełbasa z szynki z czosnkiem niedźwiedzim – czytając skład sklepowych kiełbas niestety możemy złapać się za głowę. Na szczęście zdarzają się wyjątki. Ojcowa Wędzarnia postawiła na jakość i w składzie swojego wyrobu umieściła: mięso wieprzowe, sól, przyprawy, czosnek niedźwiedzi, naturalne jelito wieprzowe i tyle, bez żadnej chemii.
6. Parówki Pikok Pure – podobnie jak w przypadku kiełbasy, o dobry skład parówek naprawdę ciężko. Tym, którzy bez parówek żyć nie mogą, polecam zaopatrzyć się w nie w Lidlu. Do ich przygotowania wykorzystano: mięso z szynki (93%), wodę, sól, glukozę, przyprawy, ekstrakty przypraw, kolagenowe białko wieprzowe, aromaty naturalne, susz z aceroli. Żadnego MOM, konserwantów czy stabilizatorów.
7. Roślinne burgery Dobra Kaloria – doskonała opcja dla wegetarian, wegan czy osób ograniczających spożycie mięsa. Są dobrym źródłem białka (27g/100g). Nie zawierają konserwantów, fosforanów i barwników.
8. Piramidka Smaku – idealny zamiennik sztucznych kostek rosołowych czy Vegety. W piramidkach znajdziemy wyłącznie naturalne składniki, takie jak: cebulę paloną w płatkach, pieprz czarny, ziele angielskie, lubczyk i liść laurowy.
9. Dżem 100% z owoców Sympathica – to dżem o bardzo dobrej konsystencji, z kawałkami owoców. W składzie oprócz owoców mamy pektyny i zagęszczony sok jabłkowy. Sok, mimo, iż jest substancją słodzącą, to i tak stanowi lepszą alternatywę niż cukier.
10. Batony Raw Alestro – mają bardzo dobry, prosty skład i dostępne są w kilku smakach. Bazują na daktylach, a reszta składników (w zależności od rodzaju) to: kokos, orzechy ziemne, kakao i zagęszczony sok z marakui. W przeciwieństwie do innych popularnych batonów nie zawierają cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, oleju palmowego czy mleka w proszku.